Kalendář akcí

01
zář
1. září 2020
v 08:00


01
zář
1. září 2020
v 09:00


07
zář
7. září 2020
v 08:00


Návštěva Protidrogového vlaku

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: sobota 22. červen 2019 20:27 Napsal Super User

vlak O tom, jak je snadné spadnout do drogové závislosti a jak těžká je cesta zpět, se přesvědčili žáci osmých tříd, kteří se vydali na staré vlakové nádraží do Duchcova, kde na nás čekal vlak a ne jen tak obyčejný vlak. Byl to nejznámější Protidrogový vlak – Revolution train. Celým vlakem děti provázel autentický příběh, díky kterému se ocitly na místě automobilové nehody, ve vězení, nebo v drogovém doupěti.

V průběhu promítání děti vyplňovaly pracovní list, který navazoval na probíhající příběh, staly se tak aktivními účastníky, musely se do příběhu vžít a samy za sebe rozhodovat. Zážitek umocňoval interiér jednotlivých vagónů, který vypadal jako bychom byli v lidském těle, které chřadne závislostí. Na samém konci lektoři poukázali na drogu 21. století, kterou ani nevnímáme – bílý cukr. Ten způsobuje jednou z nejtěžších závislostí vůbec a stojí za řadou civilizačních chorob. Naši prohlídku uzavřeli lektoři slovy „Našim cílem není vám nařizovat, ať drogy neberete. Chtěli jsme vám pouze ukázat, co drogy způsobí a čeho všeho je závislý člověk schopný jen proto, aby dostal svoji dávku. Záleží tedy pouze na vás, do jakého vlaku nastoupíte.“