Kalendář akcí

01
zář
1. září 2020
v 08:00


01
zář
1. září 2020
v 09:00


07
zář
7. září 2020
v 08:00


Dějepisná exkurze Terezín

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: čtvrtek 23. květen 2019 7:45 Napsal Super User

LOGO PRUHLEDNE 21. května proběhla druhá z dějepisných exkurzí na naší škole. Tentokrát jsme se žáky IX. ročníku navštívili nepříliš optimistické místo, Terezín. Letošním rokem jsme zahájili tradici dějepisných exkurzí a jsem rád, že naši deváťáci se jí ještě stačili účastnit. Chtěl bych všechny zúčastněné pochválit za výborné chování a přístup k problematice holocaustu a nacistického teroru.

Místa jsme navštívili pochmurná, leč i to je součástí našich dějin a nikdy by neměla být zapomenuta! Pro mě, co by dějepisáře, je důležité, aby žáci dějiny nekonzumovali pouze v učebně, s pomocí textu, obrázků a map, ale aby historická místa poznali a historie se tak dotkli a ona se dotkla jich. Navštívili jsme bývalou věznici pražského gestapa - Malou pevnost, Muzeum židovského ghetta a Magdeburská kasárna. Kapkou optimismu mohlo být mé proroctví žákům, že nad Švýcary v hokeji vyhrajeme, a splnilo se! Můj dík patří kolegyni Zenkové a kolegovi Havlovi.