Kalendář akcí

01
zář
1. září 2020
v 08:00


01
zář
1. září 2020
v 09:00


07
zář
7. září 2020
v 08:00


Dějepisná exkurze Praha

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: čtvrtek 23. květen 2019 7:44 Napsal Super User

praha 1 22. května jsme se žáky VII. ročníku absolvovali třetí dějepisnou exkurzi, tentokrát do našeho sídelního města. Jedná se o soubor dějepisných exkurzí pro celý II. stupeň. Návštěvu Pražského hradu jsme započali s mírným zpožděním, díky dopravním komplikacím v Praze. Procházka po třech nádvořích Hradu, střídání Hradní stráže, prohlídka interiéru a exteriéru katedrály sv. Víta, poznávání Starého královského paláce, ale i nahlédnutí do Zlaté uličky patří k základům výuky o české státnosti.

Po návštěvě Pražského hradu následovala procházka s pracovním listem po Malé Straně, Karlově mostě, Starém Městě a Josefově. Pracovní list byl založen zejména na pozorování historických budov (Schwarzenberský palác na Hradčanském náměstí, domovní znamení v Nerudově ulici, chrám sv. Mikuláše na Malostranském náměstí, Týnský chrám, Staroměstská radnice s orlojem či Staronová synagoga) a památek událostí, jež ovlivnily českou historii (místo vhození sv. Jana Nepomuckého do Vltavy, popraviště 27 českých pánu z roku 1621 či pomník Mistra Jana Husa na Staroměstském náměstí). Mým cílem bylo, aby si žáci šáhli na historii a ona si šáhla na ně a doufám, že se tak na dnešní exkurzi stalo! Počasí k nám příliš příznivé nebylo, nicméně i to nám dovolilo dát si trdelník plněný zmrzlinou, což nás na Staroměstském náměstí zdrželo, ale žáci (i my pedagogové) to vnímali jako světlý bod deštivého dne. Chování žáků bylo výborné a paní průvodkyně byla příjemně překvapena znalostmi našich žáků o české historii! Můj díky patří kolegyním Trägnerové, Velvarské, Vodičkové a Zavřelové!