Kalendář akcí

25
úno
25. únor 2020
v 16:00


18
bře
18. březen 2020
v 15:00


Odpady a energie

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: pondělí 22. duben 2019 14:47 Napsal Super User

projekt 2 Tématem jarních projektových dnů na osecké základní škole byly pro tentokrát odpady a energie. Pro žáky škola zajistila řadu odborných přednášek a exkurzí. Děti z druhého stupně školy navštívily kupříkladu ledvickou elektrárnu a její interaktivní infocentrum a užily si daleký výhled z rozhledny umístěné na vrcholku bloku kotelny elektrárny.

S odpadovým hospodářstvím se detailně seznámily na oseckém sběrném dvoře a také při přednáškách společnosti EKO – KOM, která do Oseka zavítala se svým vzdělávacím programem Tonda Obal. Lektoři z Výzkumného ústavu pro hnědé uhlí je pak zase zasvětili do problematiky těžby uhlí a následné rekultivace. Velký úspěch měla mezi žáky také jedna z doprovodných aktivit – módní přehlídka oděvů vyrobených z odpadu.