Kalendář akcí

25
úno
25. únor 2020
v 16:00


18
bře
18. březen 2020
v 15:00


Discgolf na ZŠ Osek letí

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: pondělí 22. duben 2019 14:19 Napsal Super User

discgolf V úterý 9.4.2019 se na hřišti na Lukách uskutečnil turnaj o Discgolfového přeborníka ZŠ Osek pro rok 2019. Turnaj pro své spolužáky (účastnilo se ho na 30 reprezentantů jednotlivých tříd II. stupně) zorganizovala pod vedením p. uč. Havla třída 9.B (zajišťovala rozhodčí, fotodokumentaci a slavnostní vyhlášení výsledků), to vše ve spolupráci s městskou organizací FrýTajm Osek, která podpořila klání věcnými cenami.

Celkovým vítězem se po dramatickém dodatečném rozhozu stal Viktor Šála. Stejným počtem 32 hodů na hřiště se na 2. místě umístil Charles Linhart, potažmo na 3. místě Jakub Ježek. Přebornicí školy se pak stala Petra Prosmanová.

Školní sportovní klub při ZŠ Osek následně vyslal 5 hráčů naší školy, aby reprezentovali na oficiálním discgolfovém turnaji SZDL Osek konaném v sobotu 20.4.2019. Petra Prosmanová, Klára Hanusová, Adam Linek, Jakub Pertl a především Viktor Šála byli více než zdatnými soupeři mnohem zkušenějším hráčům. Viktor dokonce zaznamenal umístění na bedně v podobě 2. místa v kategorii juniorů!

Podařené školní odpoledne i sobotní turnaj (účastnilo se ho na 65 hráčů!) jen potvrdily fakt, že discgolf je pro děti i dospělé nenáročnou, ale atraktivní venkovní sportovní aktivitou a výstavba hřiště byl podařeným rozhodnutím MÚ Osek.