Kalendář akcí

24
zář
24. září 2019
v 00:00


Divadelní představení Memento

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: čtvrtek 21. březen 2019 7:45 Napsal Super User

memento V pondělí 4. března navštívili naši školu v rámci protidrogové prevence pánové Mgr. Vítek Chadima a Oto Rajman z umělecké agentury RAJCHA s působivou dramatizací asi nejznámějšího románu Radka Johna MEMENTO. Nejednalo se o běžnou přednášku, žáci sledovali poutavý příběh, jehož cílem nebylo poučovat nebo zastrašovat, nýbrž představit syrovou realitu drogové závislosti. A to je asi ta nejlepší prevence.

Hlavní hrdina Michal Otava pochází z normální rodiny a v 16 letech se nechá partou stáhnout k užívání drog. Román zachycuje 10 let jeho života s drogou a líčí velmi sugestivně všechna stádia působení drogy na lidský organismus a to, k čemu může droga člověka dovést. Líčí cestu, ze které není návratu.

Velmi působivě zahraný příběh podle skutečné události vyznívá jako memento pro ty, kteří by měli snahu drogu okusit.