Kalendář akcí

24
zář
24. září 2019
v 00:00


Nebezpečí na internetu

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: čtvrtek 21. březen 2019 7:43 Napsal Super User

kybergrooming 1 Internet má dnes nezastupitelnou roli nejen při získávání informací a komunikaci na sociálních sítích, ale jeho uživatelům krátí volnou chvíli, dají se na něm hrát i hry. Všechny tyto činnosti však představují i určitá rizika. Víte, co je to kybergrooming, kyberstalking, sexting? Objasnit tyto pojmy nám přišla 4. února lektorka paní Mgr. Dana Škarydová. Cílovou skupinou byli žáci 5. a 6. třídy.

Během dvouhodinového programu se děti například naučily jak rozpoznat falešný profil od profilu skutečného. Připomněly si důležitost ochrany osobních a citlivých údajů (co o sobě rozhodně neprozrazovat) a zásady chování na sociálních sítích (nemusím mít za „kamaráda“ každého, kdo mě o to požádá). Na příkladech ze skutečného světa si ukázaly, jaké důsledky může mít takové virtuální „přátelství“ či „láska“.

Veškeré znalosti a dovednosti si žáci osvojovali formou aktivních her, workshopu a sami hledali řešení problémových situací.