úno
4. únor 2019

Vánoční projekt na II. stupni

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: čtvrtek 10. leden 2019 7:28 Napsal Super User

IMG 0337 Víte, jaký mají vánoční sen naše děti? Zdaleka to není množství dárků pod stromečkem a hromada kvalitního jídla na štědrovečerní večeři. A asi by se mnozí rodiče divili, jak je pro naše děcka důležitý jejich úsměv, pohoda a zdraví, jak myslí v širších souvislostech na ostatní lidi, na ty, kteří neměli to štěstí žít v rodině, mít zázemí, vlastní bydlení, …

Důvod, proč jsme začali touto otázkou, souvisí s jedním z úkolů vánočního projektu, který museli žáci každé třídy 2. stupně naší ZŠ splnit. Kromě tohoto literárního úkolu děti tvořily hudebně – vymyslely a ztvárnily variaci na známou vánoční píseň Rolničky. Dále se výtvarničilo – každá třída společnými silami vytvořila vánoční stromek, sešlo se deset různorodých, materiálově odlišných a nápaditých stromečků, které zdobily chodbu naší školy. A aby se každý žák školy seznámil s vánočními symboly a adventními i vánočními zvyky, popř. věděl, jak se slaví Vánoce za našimi hranicemi, zpracovával témata, která představil ostatním spolužákům - jednak v psané podobě - jednak v dramatické podobě.

Hotové výrobky i nacvičená pásma písní, scének a mluveného slova pak žáci předvedli předposlední vyučovací den v novém sále Společenského centra. Celé dopoledne, které pak pokračovalo třídními besídkami, prožila celá škola v příjemné vánoční atmosféře. Nejlépe se podařilo představit svůj projekt třídě 7.A a 9.A, za což si zasloužily nejen pochvalu, ale i speciální cenu.

Kalendářní rok jsme ukončili poslední vyučovací den v teplickém kině vánoční pohádkou.