Aktuální informace

Kalendář akcí

18
pro
18. prosinec 2018
v 14:00


19
pro
19. prosinec 2018
v 16:30


100 let výročí Československé republiky

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: čtvrtek 22. listopad 2018 7:39 Napsal Super User

exkurze lany Jako připomínku 100 let od založení samostatné Československé republiky navštívili 2. listopadu žáci 6. a 7. tříd obec Lány u Kladna. První cesta směřovala na místo posledního odpočinku prezidenta Osvoboditele, Tomáše Garrigue Masaryka, na lánský hřbitov. Hrob, kde je náš první prezident pochován se svou manželkou Charlottou, svým synem Janem a dcerou Alicí, působil velice skromně, a kdyby nebylo věnců od prezidentů ČR a SR, ani by se jinak nelišil od ostatních.

Následně jsme navštívili muzeum T.G.M., které je vybudované ve staré sýpce. Muzeum se nevěnuje pouze Masarykovi, ale také celému období 1. republiky. Dále bylo možné v Lánech navštívit Hokejovou síň slávy a Muzeum sportovních vozů. To nejznámější z Lán, tedy letní sídlo prezidenta republiky, nebylo bohužel přístupné. Celou akci zorganizovala Mgr. Jiřina Tylová, za což jí žáci, i my pedagogové děkujeme!