Kalendář akcí

24
čen
24. červen 2019
v 08:00


Přespolní běh

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: pondělí 22. říjen 2018 8:53 Napsal Super User

prespolak Na letošní přespolní běh Zámeckou zahradou v Teplicích naši žáci navázali na předešlé ročníky a obhájili své úspěchy. Počasí se letos mimořádně vydařilo, takže jsme si mohli závodní atmosféru užít naplno se sluníčkem oproti minulým ročníkům, kdy jsme pravidelně probíhali mezi kapkami deště.

První stupeň se v kategorii děvčat umístil na 3. místě, i když se stejným počtem bodů jako ZŠ Buzulucká, ale nakonec o druhém a třetím místě rozhodlo pořadí 4. závodnice týmu. Každopádně radost z poháru byla obrovská. Dokonce jsme slavili i úspěch v pořadí jednotlivců, kde Nikolka Vrkoslavová doběhla na druhém místě a nechala za sebou 27 závodnic. Kromě Nikolky se o pohár zasloužily také Eliška Fuchsová, Lenička Kyndlová, Claudinka Poláková a Monča Janouškovcová. Chlapecké kategorii utekla pověstná „bedna“ jen o malý kousek a Míša Abdan s Vítkem Landou, Vendou Hříbalem a Kubou Jarolímem skončili na čtvrtém místě. Přesto si vedli výborně.

Druhý stupeň slavil úspěchy ve všech kategoriích. Mladší žákyně Eliška Havelková, Kája Klaszová, Nelča Charvátová a Eliška Sirotková si vybojovaly pohár za 3. místo. Stejného úspěchu jako u nejmladší kategorie jednotlivců dosáhla Eliška Sirotková, která za sebou nechala dokonce 41 závodnic. Starší žákyně Karolína Petránková, Káťa Nohejlová, Barča Paterová, Anička Šlechtová a Klárka Kubínková skončily ještě o stupeň výše a přivezly si 2. místo. Elitou letošního přespolního běhu byli mladší žáci, kteří i přes startovní karambol Káji Linharta, který hned na začátku upadl v důsledku vyplavujícího se adrenalinu všech závodníků, dokázal z posledního místa předběhnout 48 soupeřů a dorazit do cíle jako pátý v pořadí. Tím výraznou měrou přispěl k vítězství celé skupiny, na kterém se podíleli ještě Dominik Zeithaml, Lukáš Gutwirth, Filip Šmejkal, Martin Červený a Jan Patera. Všem moc gratulujeme, děkujeme za nadšení ze sportování a přejeme další úspěchy.