Kalendář akcí

24
čen
24. červen 2019
v 08:00


Olympijský diplom v ZŠ Osek

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: pondělí 25. červen 2018 23:39 Napsal Sklepník Jan

sazka1 Už třetím rokem po sobě se ZŠ Osek účastní Sazka olympijského víceboje, který vznikl jako společná aktivita Českého olympijského výboru a společnosti Sazka na podporu zdravého životního stylu. Jeho cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí, ukázat jim sport jako zábavu a přirozený životní styl. Přihlášené školy si mohou vybrat ze dvou programů – Olympijský diplom nebo náročnější Odznak všestrannosti.

Všichni žáci školy plní osm disciplín Olympijského diplomu, které je mají motivovat k tomu, aby sportovali i ve svém volném čase. Po splnění všech disciplín žáci dostanou Olympijský diplom – analýzu pohybových schopností, která dětem ukáže, pro které sporty mají největší předpoklady, jak je mohou rozvíjet a také kde se sportům ve svém okolí mohou věnovat.

V letošním roce splnilo všechny disciplíny více než 97 % žáků školy, což nás zařadilo do losování o finanční odměnu ve výši 40.000,- Kč. A protože při nás stálo štěstí, byli jsme si v červnu výhru vyzvednout v Praze spolu s dalšími 35 školami z celé republiky. Cenu dětem předávala bronzová medailistka z olympijských her v Atlantě a mistryně světa z r. 1997 v trojskoku Šárka Kašpárková a vodní slalomář, kajakář Jiří Prskavec, mistr světa z r. 2015 a bronzový medailista z OH v Riu. Kromě slavnostního předání ceny viděli účastníci i ukázku černého divadla Metro.

Pro všechny to byl zajímavý zážitek, takže příští rok se jistě s ostatními školami utkáme znovu.