Kalendář akcí

25
kvě
25. květen 2020
v 00:00


Vánoční zpívánky Čtyřlístku

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: čtvrtek 4. leden 2018 10:31 Napsal Sklepník Jan

IMG 20171216 WA0002 V závěru letošního roku čekalo náš sbor hned pět vánočních koncertů. Všichni jsme měli radost, že jsme tak žádaní, ale na druhou stranu jsme věděli, že budeme muset pilně trénovat. Zodpovědně jsme tedy začali již v teplých a slunečných zářijových dnech nacvičovat vánoční písně a koledy.

       Čas se rychle krátil a bylo před námi první vystoupení na „Slavnostním rozsvěcení vánočního stromu“ v Oseku. Zpívali jsme poslední a moc se nám líbila nově postavená scéna v podloubí.

       Další vystoupení proběhlo o týden později v Teplicích u OC Olympie. Bylo to pro nás něco úplně nového a také Paní Zima dala řádně vědět, že převzala vládu nad přírodou. Odzpívali jsme za velkého chumelení, ale naši stateční mrznoucí rodiče nám byli velkou oporou a vše jsme zvládli.

       Následující sobotu přišlo na řadu jedno ze dvou vyvrcholení naší celoroční činnosti. Tím byl „Vánoční koncert“ v duchcovském kině společně s folkovou kapelou Bob a Bobci. Byli jsme pověstným zlatým hřebem a sklidili jsme velký úspěch.

      A to už před námi byla poslední dvě vystoupení. Jedno na svátečním odpoledni v naší škole a druhé v oseckém klášteře. Na tento koncert se každoročně velmi těšíme, protože díky nádherné atmosféře a krásnému prostředí, to bývá nejhezčí vystoupení. Letos byly našimi hosty děti z MŠ Hrdlovská a Duchcovský pěvecký sbor pod vedením Jany Moravcové. Zpěváčci ze školky se snažili, co mohli a byli velmi šikovní a roztomilí. „Dospěláci“ nás okouzlili svým profesionálním výkonem. Ani my jsme se nenechali zahanbit a vydali jsme ze sebe to nejlepší, co umíme. A když se k nám v závěrečné písni přidaly naše paní učitelky z 1. stupně v čele s panem ředitelem Lubošem Čapkem, tak jsme měli opravdu pocit, že se nám podařilo dostat vánoční pohodu a klid do srdcí všech zúčastněných.

       Závěrem bychom chtěly za děti i za nás poděkovat všem rodičům a těm, kteří nám pomáhali, za velkou podporu. Velmi si toho vážíme!

                                                           Mgr. Lenka Špinková a Mgr. Lenka Vokounová