Kalendář akcí

25
kvě
25. květen 2020
v 00:00


Poznáváme Prahu

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: čtvrtek 23. listopad 2017 22:10 Napsal Sklepník Jan

prahads Dne 24.10.2017 navštívily třídy 5.B a 5.C v rámci výuky vlastivědy naše hlavní město. Na výlet jsme se vydali s CK Trysk, se kterou má naše škola velmi dobrou spolupráci. Tentokrát nás všemi místy provedla průvodkyně Hana Krippnerová, která nás s pražskými památkami seznámila velmi zajímavým způsobem.

Děti tak historickou Prahu poznaly pomocí pověstí, legend a strašidelných příběhů. Naše putování začalo na Pražském hradě, kde jsme navštívili katedrálu sv. Víta, dále jsme se Zlatou uličkou dostali na Nerudovu ulici a přes Karlův most jsme došli na Staroměstské náměstí, kde jsme výlet ukončili. Výlet se nám všem moc líbil, protože jsme si z něho přivezli spoustu poznatků, které využijeme nejen v hodinách vlastivědy.