Kalendář akcí

25
kvě
25. květen 2020
v 00:00


Letem světem s prvním stupněm

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: čtvrtek 23. listopad 2017 22:08 Napsal Sklepník Jan

Ve dnech 23. až 25. listopadu na naší škole probíhal projekt Multikultura a svět. Všechny třídy prvního stupně si vylosovaly jednu zemi z rozsáhlé nabídky a snažily se o ni dozvědět co nejvíce informací. Ponořili jsme se tak do minulosti i současnosti, seznámili se s životem tamějších občanů, dozvěděli se podrobnosti o jejich zvycích i zvyklostech a vypátrali spoustu zajímavostí. 

Celý projekt byl zakončen veřejnou prezentací v tělocvičně, kde každá třída v dramatizaci předvedla rafinovanou hádanku, jejímž cílem bylo pro ostatní diváky zjistit, o kterou zemi se jedná. Přenesli jsme se do starověkého Egypta, kde jsme byli svědky mumifikace, pokračovali mafiány, fotbalisty i gurmány slunné Itálie, procestovali jsme tulipánové Nizozemí. Nakoukli jsme do života veselých obyvatel Grónska, prožili jsme letní Vánoce v Austrálii, prozpívali jsme se do Mexika a předvedli si mušketýrský souboj ve Francii. Poté nás navštívili Indiáni z USA, pracovití a uctiví Japonci, načež jsme vše zakončili slovním soubojem Skotů a Angličanů ve Velké Británii. Ale nebojte se, vše dobře dopadlo, celý projekt jsme si velmi užili a obohatili se o nové vědomosti a znalosti. Zábavnou formou jsme tak poznali jiné kultury a odlišné způsoby života.