Aktuální informace

Kalendář akcí

16
říj
16. říjen 2018
v 08:00


02
lis
2. listopad 2018
v 08:00


08
lis
8. listopad 2018
v 16:00


Slavnostní předávání vysvědčení

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: pondělí 29. červen 2015 23:15 Napsal Sklepník Jan

slavnostnipredavanivysvedceni Kostel sv. Petra a Pavla v ulici K.H.Borovského poskytl azyl žákům devátého ročníku osecké základní školy, kteří v úterý 30. června v jeho prostorách přebírali svá vysvědčení. Učitelé, rodinní příslušníci, kamarádi i mladší spolužáci se tentokrát loučili s třídou 9.A Bc. Jitky Zenkové.

Čerství absolventi, kteří splnili povinnou školní docházku, vyslechli slova na rozloučenou od starostky města Ing. Lenky Říhové a ředitele základní školy Mgr. Luboše Čapka. Na památku si odnesli kromě drobných pozorností i pamětní list a snad i hezkou vzpomínku na příjemně strávené dopoledne.

Loučení s žáky devátých tříd se zde uskutečnilo podruhé. Kostel sv. Petra a Pavla již vloni nahradil obřadní síň městského úřadu, kde se slavnost konala pravidelně v minulých letech. Postupně tak zakládáme tradici, která tuto oseckou památku zase trochu oživí a která snad i v dětech vzbudí zdravý patriotismus a pozitivní vztah k rodnému městu. A že je to místo pro tento účel symbolické, ví každý, kdo je alespoň trochu znalý historie Oseka.