Kalendář akcí

Alespoň jedna dobrá zpráva z letošní zimy

Kategorie: Aktuální informace
Zveřejněno: neděle 22. březen 2020 20:31
Napsal Super User

IMG 20200219 140924 Letošní zimu si patrně všichni budeme pamatovat. Nikoliv proto, že zima nám zimní počasí skoro vůbec nenabídla, ale především pro všude přítomný Coronavirus, který výrazně zasáhl do našich životů. Žákům všech třech tříd sedmých ročníků ZŠ Osek a žáků spřátelené školy ZŠ Hrob se letošní zima vryje do paměti i díky lyžařskému kurzu sjezdového (2 turnusy 10. - 14. 2. a 17. - 21. 2. 2020 v Zadní Telnici) a běžeckého (17. - 21. 2. 2020 na Novém Městě) lyžování.

Číst dál: Alespoň jedna dobrá zpráva z letošní zimy

Informace ke škole v přírodě

Kategorie: Aktuální informace
Zveřejněno: neděle 22. březen 2020 20:13
Napsal Super User

LOGO PRUHLEDNE Vážení rodiče, v případě, že se naplní předpoklad MŠMT otevřít školy až od poloviny května, se škola v přírodě zruší, resp. po dohodě s agenturou, která ji zajišťuje, se přesune na květen příštího roku 2021. Všechny letošní platby na ŠvP škola do konce dubna vrátí na účty, ze kterých je obdržela (tj. i příspěvky na účty zaměstnavatelů) příp. v hotovosti a příští rok budeme řešit na podzim novými přihláškami.

Přeji všem zdraví a pevné nervy.

Mgr. Luboš Čapek

Doporučení k domácímu učení

Kategorie: Aktuální informace
Zveřejněno: pátek 13. březen 2020 21:49
Napsal Super User

LOGO PRUHLEDNE Vážení rodiče, milí žáci,

rádi bychom Vám poskytli několik informací a doporučení ohledně výuky na dálku.

Učitelé již od středy 11. března odesílají přes Školu OnLine žákům učební materiály k domácímu vzdělávání. Doporučujeme žákům věnovat se úkolům průběžně, stanovit si pravidelný denní režim a v něm si vyhradit čas právě na učení. Zprávy a úkoly jsou přístupné i pro rodiče, tak aby měli nad domácí přípravou svých dětí kontrolu. Manuál k domácím úkolům najdete zde a pár dalších tipů zde.

Pokud máte problémy s přihlášením na svůj účet (např. kvůli zapomenutému heslu), kontaktujte svého třídního učitele prostřednictvím emailu, jejich adresy najdete zde

Česká televize spouští od pondělí 16. března pod záštitou MŠMT vysílání UčíTelka, které je určeno pro žáky prvního stupně základních škol. Půjde o živě vysílané výukové bloky vedené vystudovanými učiteli. Vyučování startuje na programu ČT2 každý všední den od devíti hodin. Učební blok bude trvat třicet minut a bude určen vždy pro jeden ročník prvního stupně s krátkou přestávkou.

Česká televize myslí také na starší žáky, kteří se doma připravují na přijímací zkoušky. Vždy v úterý a ve čtvrtek od 14 hodin, po skončení pořadu Sama doma, pomůže televize na programu ČT1 žákům devátých tříd, na které čekají přijímací zkoušky na střední školy a víceletá gymnázia. Pořad Škola doma bude trvat 45 minut. V úterý se bude procvičovat čeština a ve čtvrtek matematika. 

Číst dál: Doporučení k domácímu učení

Zápis dětí do 1. ročníku ZŠ Osek

Kategorie: Aktuální informace
Zveřejněno: středa 18. březen 2020 22:12
Napsal Super User

LOGO PRUHLEDNE V souladu s ustanovením § 46 školského zákona a s opatřením MŠMT č. j.: MSMT-12639/2020-1 vydanému v souvislosti s mimořádnými opatřeními Min. zdravotnictví a s rozhodnutím vlády ČR o vyhlášení nouzového stavu stanovuje ředitel školy termín a způsob zápisu dětí do 1. ročníku Základní školy v Oseku pro školní rok 2020/2021 takto:

Zápis k povinné školní docházce proběhne bez osobní přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole v době od 6. 4. do 24. 4. 2020 formou doručení žádosti o přijetí Základní škole Osek, okres Teplice následujícími způsoby:

  1. do datové schránky školy, ID ej6qv6g

  2. e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,

  3. poštou na adresu školy,

  4. osobním podáním do kanceláře školy v Hrdlovské 662 či do poštovní schránky u hlavního vchodu školy.

Stejným způsobem lze zažádat i o odklad školní docházky dítěte. 

Zákonný zástupce doručí s žádostí o přijetí vyplněný školní dotazník a kopii rodného listu dítěte, příp. další doklady, nezbytné k ověření údajů, zákonem předepsaných pro evidenci žáka ve školní matrice (např. povolení k pobytu cizích státních příslušníků, rozhodnutí soudu apod.).

Číst dál: Zápis dětí do 1. ročníku ZŠ Osek

Škola uzavřena

Kategorie: Aktuální informace
Zveřejněno: pondělí 9. březen 2020 14:49
Napsal Super User

LOGO PRUHLEDNE

Vážení rodiče,

na základě opatření vydaného Ministerstvem zdravotnictví bude od středy 11. března 2020 až do odvolání pro žáky uzavřena Základní škola v Oseku. V provozu nebude školní družina ani školní jídelna. Již objednané obědy budou automaticky odhlášeny. Sledujte, prosím, školní informační systém (Škola OnLine) nebo webové stránky školy (www.zsosek.cz), kde budeme zveřejňovat aktuální informace. Učitelé budou zároveň přes školní informační systém zadávat žákům domácí úkoly a budou jim zasílat materiály k samostudiu. 

Škola také v případě potřeby vystaví zákonným zástupcům potvrzení Žádosti o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školského/dětského zařízení. Tiskopis vystavuje výhradně školské/dětské zařízení (škola) v případě jejich uzavření z nařízení příslušného orgánu z důvodu havárie, mimořádného opatření při epidemii nebo jiné nepředvídané události. Tiskopis je k dispozici ve škole u paní hospodářky Evy Mašatové, budova Hrdlovská, v pracovní dny od 8 do 12 hodin. Žádost je možné vystavit i elektronicky a zaslat ji emailem (po předchozí domluvě - tel. 417837125, nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Zaměstnanec tímto tiskopisem uplatňuje nárok na výplatu ošetřovného. Žádost o ošetřovné následně podávají zaměstnanci u svého zaměstnavatele, který žádost po doplnění údajů předá spolu s podklady pro výplatu dávky příslušné OSSZ. Více informací v odkazu níže.

Mgr. Jan Sklepník

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví

Informace k Žádosti o ošetřovné

Aktuálně : Změny v ošetřovném